La Falla Convent Jerusalem, primer premi de la Secció Especial Infantil de 2021

El monument 'Germans' realitzat per l'artista faller, José Gallego, s'ha endut el primer premi d'estes falles tan atípiques

La comissió fallera Convent Jerusalem-Matemàtic Marzal està d'enhorabona. El seu monument 'Germans' s'ha alçat amb el primer premi infantil de la Secció Especial d'estes Falles de València 2021, realitzat per l'artista faller José Gallego.

A més, completen el podi de la Secció Especial els monuments infantils de les comissions Mestre Gonzalbo-Comte Altea, amb la falla de Sergio Amar 'Com la Seda' amb el segon premi, i amb el tercer per a la comissió Duc de Gaeta-Pobla de Farnals d'l'artista faller, Fernando Foix, sota el lema 'Rig Veda'.

El resta de premis de la categoria espècial tal com ha anunciat el regidor de Cultura Festiva i president de la Junta Central Fallera (JCF), Carlos Galiana, han anat a per en quart lloc per la comissió de la Reina-Pau-Sant Vicent de l'artista, Francisco Sanabria Casado; en cinquè per a la falla Exposició-Misser Mascó, de Joan S. Blanch; en sisè lloc per a la falla de Gayano Lluch, de Salva Bañuls Ferrer, i en setè lloc per Sueca-Literat Azorín, de Gonzalo Gabriel Rojas Rodríguez.

El huitè lloc ha recaigut en Malva-Rosa-Antoni Ponz-Cavite, de Mario Pérez Sánchez; el novè s'ha atorgat a Na Jordana, de Miguel Hernández Aguelo; en desè lloc a Comte de Salvatierra-Ciril Amorós amb una obra de Gregorio Acebedo García, i en desè lloc, Císcar-Borriana, de Xavier Gámez Chisvert.

Concloent la classificació han quedat les comissions de Comte de Salvatierra-Ciril Amorós en onzè lloc amb el monument de regorio Acebedo García; en dotzè lloc la falla Espartero-Ramón i Cajal, de David Manuel Moreno Terrón; i en tretzè lloc la falla Barri Beteró de l'artista, Sergio Gómez Ferrer.

Així mateix, els Premis d'Enginy i Gràcia han estat per a la Falla Na Jornada amb el primer premi amb l'escultura de Miguel Hernández Aguelo, el segon premi per a la Falla Gayano Lluch de Salva Bañuls Ferrer, i el tercer per a la comissió Exposició-Misser Mascó amb el monument de Joan S. Blanch .

D'altra banda, demà serà el torn dels premis per als grans monuments i per atorgar el Primer Premi de la Secció Especial, Que en les últimes Falles de al 2019 va ser per a la Falla l'Antiga de Campanar.

Llista complet de premis

Premis Falles Experimentals Infantils 2021

1r Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (La Comissió)
2n Premi a la Falla 9 Na Jordana (Miguel Hernández Aguelo)
3r Premi a la Falla 80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Julia Navarro Coll)
4rt Premi a la Falla 311 Castielfabib-Marqués de Sant Joan (Reis Pe)
5è Premi a la Falla 387 Jesús Morant i Borràs-Caminot (La Punta) (Ricard Balanzá Martínez)

Premis Caliu Falles Infantils 2021

1r Premi a la Falla 80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Julia Navarro Coll)
2n Premi a la Falla 374 Pere Cabanes-Joan XXIII (Santiago Muñoz Girón)
3r Premi a la Falla 126 Pintor Salvador Abril-Pere III El Gran (Vicent J. García Pastor)
4rt Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (La Comissió)
5é Premi a la Falla 278 Joaquim Costa-Comte d'Altea (Gio Torres)

Premis secció 1a

 1r Premi a la Falla 100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcoel·lí (Raúl García Pertusa)
2n Premi a la Falla 34 Pilar (Pl.) (Xavier Gurrea Belenguer)
3r Premi a la Falla 78 Bisbe Amigó-Conca (Gonzalo Gabriel Rojas Rodríguez)
4rt Premi a la Falla 14 Almirant Cadarso-Comte d'Altea (José Enrique Ginestar Morán)
5é Premi a la Falla 384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsá (Rubén Arcs Martí)
6é Premi a la Falla 278 Joaquim Costa-Comte d'Altea (Gio Torres)
7è Premi a la Falla 284 Ceramista Ros-Josep Maria Mortes Lerma (Pedro Rodríguez Marín)
8è Premi a la Falla 65 Serrans-Els Furs (Pl.) (David Ojeda Amorós)
9è Premi a la Falla 1 Mercat Central (Pl.) (Xavier Ureña Ródenas)
10è Premi a la Falla 84 Gravador Esteve-Ciril Amorós (Xavier Gámez Chisvert)
11é Premi a la Falla juny Llanterna-Na Rovella-Av.Oest (D'art Faller)
12e Premi a la Falla 317 Camí Nou de Picanya-Nicolau Primitiu (Salvador Ferris Cerveró)
13e Premi a la Falla 388 Manuel Melià i Fuster-Carlos Cortina (Javier Rico Català)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 34 Pilar (Pl.) (Xavier Gurrea Belenguer)
2n Premi a la Falla 278 Joaquim Costa-Comte d'Altea (Gio Torres)
3r Premi a la Falla 284 Ceramista Ros-Josep Maria Mortes Lerma (Pedro Rodríguez Marín)

Premis secció 2a

1r Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Luis Enguídanos Montoro)
2n Premi a la Falla 59 Ares d'Alpont-Castell de Pop (Miriam García Sandemetrio)
3r Premi a la Falla 28 Cuba-Literat Azorín (Mario Pérez Sánchez)
4rt Premi a la Falla 89 Sant Vicent-Periodista Azzati (José Luis Platero Cosi)
5è Premi a la Falla 49 Barraca-Espadà (Bernardo Estela Parra)
6è Premi a la Falla 101 Cursa de Malilla-Enginyer J. Benlloch (David Ojeda Amorós)
7é Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (Rubén Arcs Martí)
8é Premi a la Falla 316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Vicent Gomar Vidal)
9è Premi a la Falla 178 Illes Canàries-Trafalgar (José Fuster García)
10é Premi a la Falla 55 Sapadors-Vicent Lleó (Àngel Navarro Requena)
11è Premi a la Falla 242 Ribera-Convent Santa Clara (Xavier Gámez Chisvert)
12e Premi a la Falla 330 Vicent Sancho Tello-Xile (Àngel Navarro Requena)
13e Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (Teodora Chichanova)
14è Premi a la Falla 375 Albereda-França (Gregorio Acebedo García)
15e Premi a la Falla 358 Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (Sergio Alcanyís Valent)
16è Premi a la Falla 300 Sant Maria Micaela-Martí l'Humà (Georgina Torres García)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (Rubén Arcs Martí)
2n Premi a la Falla 59 Ares d'Alpont-Castell de Pop (Miriam García Sandemetrio)
3r Premi a la Falla 178 Illes Canàries-Trafalgar (José Fuster García)

Premis secció 3a

 1r Premi a la Falla 29 Peu de la Creu-En Joan de Vila-Rasa (Borja Llorens Mata)
2n Premi a la Falla 291 Jerónima Gal·les-Litògraf Pascual Abad (Sergio Alcanyís Valent)
3r Premi a la Falla 292 Mestre Arambul Sanz-Campanar (Ricardo Balanzá Martínez)
4rt Premi a la Falla 289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Àngel Navarro Requena)
5é Premi a la Falla 162 Grups Mare de Déu de l'Carme (Emilio Tamarit Simón)
6é Premi a la Falla 302 Xiva-Francesc de Llano (Salvador Dolz Ros)
7è Premi a la Falla 107 Bilbao-Maximilià Thous (Jorge Gil Sapiña)
8é Premi a la Falla 377 Avda.França-Alfred Toran i Olmos (Carlos Herrero Muria)
9è Premi a la Falla 129 Ramiro de Maeztu-Els Lleons (Manolo Martínez Reig)
10è Premi a la Falla 165 Pizarro-Ciril Amorós (José Ramón Lisarde Ferrer)
11è Premi a la Falla 169 Major-Moraira-Natzaret (Joaquín Martí Fernández)
12e Premi a la Falla 228 Arquitecte Alfaro-Francesc Cubells (Maria Esteban i Samuel Martínez)
13e Premi a la Falla 235 Barri de La Llum (Emilio Tamarit Simón)
14è Premi a la Falla 39 Castelló-Segorbe (Joaquín Foix Gellida Ximo)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 291 Jerónima Gal·les-Litògraf Pascual Abad (Sergio Alcanyís Valent)
2n Premi a la Falla 29 Peu de la Creu-En Joan de Vila-Rasa (Borja Llorens Mata)
3r Premi a la Falla 289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Àngel Navarro Requena)

Premis secció 4a

1r Premi a la Falla 328 Enginyer Manuel Maese-Cristòfol Llorens (Salvador Dolz Ros)
2n Premi a la Falla 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Ausiàs Estrugo Maño)
3r Premi a la Falla 158 Albacete-Marvà (Miriam García Sandemetrio)
4rt Premi a la Falla 67 Lluís Lamarca-Velàzquez (Joaquín Foix Gellida Ximo)
5é Premi a la Falla 192 Ramiro de Maeztu-Humanista Furió (Sergio Alcanyís Valent)
6è Premi a la Falla 111 Burjassot-Pare Carbonell (Juan José Salóm Díaz)
7è Premi a la Falla 184 Indústria-Sants Just i Pastor (Manolo Martínez Reig)
8è Premi a la Falla 231 Poeta Alberola-Totana (Carlos Herrero Muria)
9è Premi a la Falla 10 Oest (Emili Tamarit Simón)
10è Premi a la Falla 232 Pius XI-Fontanars (José Jarauta Navajas)
11é Premi a la Falla 183 Illes Canàries-Dama d'Elx (Àngel Navarro Requena)
12e Premi a la Falla 331 Marquès de Solferit (Teodora Chichanova)
13e Premi a la Falla 226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (Marisa Falcó i Paco Pellicer)
14é Premi a la Falla 86 Blocs Platja (Borja Llorente Castell d'Alzira)


PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 192 Ramiro de Maeztu-Humanista Furió (Sergio Alcanyís Valent)
2n Premi a la Falla 67 Lluís Lamarca-Velàzquez (Joaquín Foix Gellida Ximo)
3r Premi a la Falla 158 Albacete-Marvà (Miriam García Sandemetrio)

Premis secció 5a

 1r Premi a la Falla 380 Pintor Maella-França-Menorca (Salvador Dolz Ros)
2n Premi a la Falla 179 Ferros-Joan Baptista Perales (Borja Llorens Mata)
3r Premi a la Falla 274 Tenda (Pl.) (Bernardo Estela Parra)
4rt Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (José Ramón Lisarde Ferrer)
5é Premi a la Falla 197 Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana (Borja Lorente Castell)
6è Premi a la Falla 41 Cuba-Puerto Rico (Manolo Martínez Reig)
7è Premi a la Falla 140 Sant Josep de la Muntanya-Terol (José Fuster García)
8è Premi a la Falla 122 Cervantes-Pare Jofré (Xaume Torrent Arenas)
9é Premi a la Falla 11 Mercè (Pl.) (Salvador Ferris Cerveró)
10é Premi a la Falla 53 Pintor Segrelles (Pl.) (Kuebien València SL)
11è Premi a la Falla 151 Just Vilar-Mercat del Cabanyal (Vicente Domínguez Pérez)
12e Premi a la Falla 79 Ferran el Catòlic-Àngel Guimerà (Francisco Mesado Poveda)
13e Premi a la Falla 288 Periodista Gil Sumbiela-Assutzena (Javier Rico Català)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 179 Ferros-Joan Baptista Perales (Borja Llorens Mata)
2n Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (José Ramón Lisarde Ferrer)
3r Premi a la Falla 197 Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana (Borja Lorente Castell)

Premis secció 6a

 1r Premi a la Falla 61 Marquès de Montortal-Josep Esteve (Xavier Gurrea Belenguer)
2n Premi a la Falla 3 Doctor Collado (Pl.) (Xavier Ureña Ródenas)
3r Premi a la Falla 254 Pare Santonja-Cardenal Benlloch (Sergio Guijarro Pastor)
4rt Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Àngel Navarro Requena)
5é Premi a la Falla 247 Lleons-Poeta Mas i Ros (Marisa Falcó i Paco Pellicer)
6é Premi a la Falla 366 Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Javier Rico Català)
7é Premi a la Falla 249 Segòvia (Pl.) - Doctor Tomàs Sala (Emilio Tamarit Simón)
8é Premi a la Falla 26 Ciutat de l'Artista Faller (E. Gisbert-Chichanova-Miriam (Socarr-Art))
9é Premi a la Falla 77 Barri de Sant Josep (Lorenzo Fandos-Pau Fandos)
10è Premi a la Falla 176 Campanar-Hipòlit Rovira (Daniel Barea Ortiz)
11è Premi a la Falla 102 Félix Pizcueta-Ciril Amorós (Joaquín Martí Fernández)
12e Premi a la Falla 276 Carrera de Malilla-Illa Cabrera (Art i Restauració Sanchis Ferragut SL)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Àngel Navarro Requena)
2n Premi a la Falla 249 Segòvia (Pl.) - Doctor Tomàs Sala (Emilio Tamarit Simón)
3r Premi a la Falla 61 Marquès de Montortal-Josep Esteve (Xavier Gurrea Belenguer)

Premis secció 7a

1r Premi a la Falla 45 Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbà (Javier Rico Català)
2n Premi a la Falla 43 Marquès de Montortal-Berní i Català (Jose Fuster García)
3r Premi a la Falla 188 Primat Reig-Vinaròs (Juan José Salóm Díaz)
4rt Premi a la Falla 54 Joaquim Costa-Borriana (Vicente Domínguez Pérez)
5è Premi a la Falla 217 Espartero-Músic Plasència (Carlos Herrero Muria)
6è Premi a la Falla 144 Progrés-Teatre de la Marina (Inma López Ebri)
7è Premi a la Falla 325 Mestre Rodrigo-General Avilés (Manolo Martínez Reig)
8è Premi a la Falla 295 Camí de Montcada-Pintor Jacomart (Vicente Francisco Lorenzo Albert)
9é Premi a la Falla 310 Doctor Gil i Morte-Doctor Vila i Barberà (Vicent Chaveli Llinares)
10é Premi a la Falla 82 Olivereta-Cerdà i Rico (Joan Carles Banacloy)
11é Premi a la Falla 42 La Creu (Pl.) - Els Àngels (Rafael Chelli Collado)


PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 188 Primat Reig-Vinaròs (Juan José Salóm Díaz)
2n Premi a la Falla 43 Marquès de Montortal-Berní i Català (Jose Fuster García)
3r Premi a la Falla 283 Jacint Benavente-Regina Na Germana (Daniel Barea Ortiz)

Premis secció 8a

1r Premi a la Falla 332 Poeta Llorente (Óscar Villada i Sanchis)
2n Premi a la Falla 23 Tomassos-Carles Cervera (Xaume Torrent Arenas)
3r Premi a la Falla 279 Maties Perelló-Lluís de Santàngel (Tematizacione Santaeulalia)
4rt Premi a la Falla 118 Acàcies-Picaio (Àngel Navarro Requena)
5è Premi a la Falla 110 Lope de Vega (Pl.) (Álvaro Guija Moreno)
6è Premi a la Falla 17 Quart-Palomar (Francisco Torres Josa)
7è Premi a la Falla 142 Cuba-Buenos Aires (Cristian García Carrasco)
8è Premi a la Falla 349 Sants Just i Pastor-Serradora (Xavi Bonilla Silvestre)


PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 279 Maties Perelló-Lluís de Santàngel (Tematizacione Santaeulalia)
2n Premi a la Falla 332 Poeta Llorente (Óscar Villada i Sanchis)
3r Premi a la Falla 110 Lope de Vega (Pl.) (Álvaro Guija Moreno)

Premis secció 9a

Estes són les falles guanyadores de la secció 9a:

1r Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (Miguel Balaguer Nieto)
2n Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Vicent Almela Caballé)
3r Premi a la Falla 154 Sant Vicent-Marvà (José Fuster García)
4rt Premi a la Falla 327 Pintor Pasqual Capuz-Fontanars (Daniel Barea Ortiz)
5é Premi a la Falla 270 Conca Tramoyeres-Guàrdia Civil (Arturo Atienza Pont)
6è Premi a la Falla 146 Tres Forques-Conca-Pérez Galdós (Joaquín Martí Fernández)
7é Premi a la Falla 282 Mare de Deu de la Cabeça-JM Mortes Lerma (Roberto Moratalla Gómez)
8è Premi a la Falla 225 Rosari-Calabuig (Pl.) (Carlos Carsí García)

Premis secció 10a

Estes són les comissions premiades en la secció 10a

1r Premi a la Falla 155 Barraca-Església de l'Rosari (Lorenzo Fandos Ayoro)
2n Premi a la Falla 166 Santa Creu de Tenerife (Lorenzo Fandos Ayoro)
3r Premi a la Falla 180 Plaça d'Espanya-Ramón i Cajal-Pintor Benedito (Xaume Torrent Arenas)
4rt Premi a la Falla 266 Mendizàbal (Carlos Herrero Muria)
5è Premi a la Falla 240 Mestre Bellver-Marià Ribera (Sergio Sanz Romero)
6è Premi a la Falla 285 Rodríguez de Cepeda-Llorenç Palmireno (Toni Ramos Asensi)
7é Premi a la Falla 360 Ruben Darío-Fra Lluís Colomer (Joan Lluch Martí)


PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 115 Frederic Mistral-Murta (Marisa Falcó i Paco Pellicer)
2n Premi a la Falla 180 Plaça d'Espanya-Ramón i Cajal-Pintor Benedito (Xaume Torrent Arenas)
3r Premi a la Falla 155 Barraca-Església de l'Rosari (Lorenzo Fandos Ayoro)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (Miguel Balaguer Nieto)
2n Premi a la Falla 154 Sant Vicent-Marvà (José Fuster García)
3r Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Vicent Almela Caballé)

Premis secció 11a

Estes són les comissions premiades en la secció 11a

1r Premi a la Falla 5 Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fur (Manolo Martínez Reig)
2n Premi a la Falla 245 Manuel de Falla-Tamarindes (Lorenzo Fandos Ayoro)
3r Premi a la Falla 20 Salamanca-Comte d'Altea (Vicente Domínguez Pérez)
4rt Premi a la Falla 81 Goya-Brasil (G. Ribas, Arts Plàstiques)
5è Premi a la Falla 170 Regne de València-Sant Valer (Joaquín Martí Fernández)
6é Premi a la Falla 163 la Pobla de Duc-Benipeixcar (Rafael Chelli Collado)


PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 5 Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fur (Manolo Martínez Reig)
2n Premi a la Falla 348 Càdis-Retor Femenia-Puerto Rico (La Comissió)
3r Premi a la Falla 94 Mercat de Montolivet (Pl.) (Cristian García Carrasco)

Premis secció 12a

Estes són les Falles guanyadores de la secció 12a

 1r Premi a la Falla 135 Avinguda Burjassot-Joaquim Ballester (Sergio Carrero Melián)
2n Premi a la Falla 57 Pelai-matematic Marzal (Andreu Sánchez Fernández)
3r Premi a la Falla 205 Nord-Doctor Zamenhoff (Daniel A. Guitarte Ortiz)
4rt Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Ampar Iturbi (Carlos Herranz Martínez)
5è Premi a la Falla 98 Mestre Aguilar-Maties Perelló (Carlos Ramón Araque)
6è Premi a la Falla 199 Veneçuela-Agustí Sales (Vicente Espeleta García)
7é Premi a la Falla 30 la Vall de Laguar-Pare Ferris (Pedro Rodríguez Marín)
8è Premi a la Falla 131 Iecla-Cardenal Benlloch (Álvaro Guija Moreno)
9é Premi a la Falla 209 Sant Antoni (Vicent Almela Caballé)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Julia Navarro Coll)
2n Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Ampar Iturbi (Carlos Herranz Martínez)
3r Premi a la Falla 40 Carabasses-En Gall (Rodrigo Núñez López)

Premis secció 13a

Estes són les COMISSIONS premiades en la secció 13a

1r Premi a la Falla 2 Mercat de Russafa (David Ojeda Amorós)
2n Premi a la Falla 309 Negret (Pl.) (Manolo Martínez Reig)
3r Premi a la Falla 281 Ministre Luis Mayans-Argenter Suárez (José Luis Platero Cosi)
4rt Premi a la Falla 236 Jesús (Pl.) (Juan Jesús García Pérez)
5è Premi a la Falla 164 Pérez Galdós-Calixt III (Daniel Salvador Esteve)
6é Premi a la Falla 160 Sant Ignasi de Loiola-Jesús i Maria (Joan Carles Banacloy)
7é Premi a la Falla 210 Alacant (Javier Rico Català)
8è Premi a la Falla 124 Lluís Oliag-Mariola-Granada (Isaac Argudo Molero)


PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 2 Mercat de Russafa (David Ojeda Amorós)
2n Premi a la Falla 374 Pere Cabanes-Joan XXIII (Santiago Muñoz Girón)
3r Premi a la Falla 164 Pérez Galdós-Calixt III (Daniel Salvador Esteve)

Premis secció 14a

Estes són les comissions premiades de la secció 14a

1r Premi a la Falla 251 Cursa de Sant Lluís-Rafael Albiñana (Francisco Tarazona)
2n Premi a la Falla 37 Dalt-Sant Tomàs (Santiago Muñoz Girón)
3r Premi a la Falla 208 Escalante-Marina (Alejandro Cano Hernández)
4rt Premi a la Falla 159 Doctor Manuel Candela-Beatriu Tortosa (Joan Carles Banacloy)
5è Premi a la Falla 244 Josep Maria Haro-Poeta Mas i Ros (Sergio Carrero Melián)
6è Premi a la Falla 185 Poeta Altet-Benicarló (Emc2 Escultura)
7è Premi a la Falla 339 Blanqueries (Manolo Rubio Armiñana)
8é Premi a la Falla 106 Primat Reig-Sant Vicent de Paül (Sevior & Priol Arts)
9é Premi a la Falla 126 Pintor Salvador Abril-Pere III El Gran (Vicent J. García Pastor)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 185 Poeta Altet-Benicarló (Emc2 Escultura)
2n Premi a la Falla 311 Castielfabib-Marqués de Sant Joan (Reis Pe)
3r Premi a la Falla 106 Primat Reig-Sant Vicent de Paül (Sevior & Priol Arts)

Premis secció 15a

Estes són les falles premiades de la secció 15a

1r Premi a la Falla 335 l'Eliana-Cid (Manolo Martínez Reig)
2n Premi a la Falla 189 Giorgeta-Roís de Corella (José Ramón Lisarde Ferrer)
3r Premi a la Falla 109 Sant Rafael-Anton Martín (Joaquín Martí Fernández)
4rt Premi a la Falla 19 Sant Bult (Pl.) (Daniel Alfredo Guitarte Ortiz)
5è Premi a la Falla 127 Doctor Sanchis Bergón-Túria (David Ojeda Amorós)
6é Premi a la Falla 38 Costa i Borràs-Agostina d'Aragó (Carlos Herranz Martínez)
7è Premi a la Falla 190 Mare de Déu de la Fontsanta (Lorenzo Fandos Ayoro)
8è Premi a la Falla 370 Llorers-Arquitecte Lucini (Fernando Martínez Hernández)
9è Premi a la Falla 69 Sant Josep Pignatelli-Doctor Peset Aleixandre (Vicente Espeleta García)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 97 Sèneca-Iecla (Santiago Muñoz Girón)
2n Premi a la Falla 105 Poeta Asins-Alegret-Puçol (Víctor Hugo Giner Blasco)
3r Premi a la Falla 128 Mestre Valls-Mariner Albesa (Vicent Albert García)

Premis secció 16a

Estes són les falles guanyadores de la secció 16a

 1r Premi a la Falla 157 Sant Joan Bosco-Duc de Mandes (Miriam García Sandemetrio)
2n Premi a la Falla 264 Lepant-A Joan d'Àustria (José A. Azpeitia)
3r Premi a la Falla 193 Manuel Arnau-la Creu Coberta (Vicente Espeleta García)
4rt Premi a la Falla 167 A Plom-Guillem de Castro (Juan A. Navarro Guijarro)
5è Premi a la Falla 66 Arbre (Pl.) (Emili Tamarit Simón)
6è Premi a la Falla 324 Poeta García Lorca-Oltà (Fernando Martínez Hernández)
7é Premi a la Falla 13 Actor Mora-Constitució (Marisa Falcó i Paco Pellicer)
8è Premi a la Falla 72 Joaquim Navarro-Carrícola (Xaume Torrent Arenas)
9è Premi a la Falla 212 Arts i Oficis-Actor Llorens (José Antonio Marcoo Gómez)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 318 Tarongers-Universitat Politècnica (Leonardo Gómez Haro i Jaume Chornet Roig)
2n Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (La Comissió)
3r Premi a la Falla 329 Grup de Peixcadors de l'Perellonet (Jorge Navarro Doñate)

Premis secció 17a

Estes són les falles premiades de la secció 17a

1r Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Manolo Martínez Reig)
2n Premi a la Falla 24 Càdis-Literat Azorín (Antonio Ramos Asensi)
3r Premi a la Falla 298 Pere Cabanes-Comte de Lumiares (Santiago Muñoz Girón)
4rt Premi a la Falla 70 Vidal de Canyelles-Sánchez Coello (Fernando Martínez Hernández)
5è Premi a la Falla 85 Cuba-Dènia (La Comissió)
6è Premi a la Falla 357 Moreria (Pl.) (Mª Teresa Meliá Santamaria)
7è Premi a la Falla 195 Gravador Jordà-Escultor Pastor (Francesc Gil Navas)


PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA


1r Premi a la Falla 298 Pere Cabanes-Comte de Lumiares (Santiago Muñoz Girón)
2n Premi a la Falla 85 Cuba-Dènia (La Comissió)
3r Premi a la Falla 198 Àngel (Pl.) (Marisa Falcó i Paco Pellicer)

Premis secció 18a

Estes són les falles premiades de la secció 18a

1r Premi a la Falla 344 Pol i Peyrolón-Ciutat de Mula (Joan Manuel Varó Corbí)
2n Premi a la Falla 312 Sèneca-Poeta Mas i Ros (Paco Giner Artista SL)
3r Premi a la Falla 392 Blas Gámez - Àngel Villena (Arturo Atienza Pont)
4rt Premi a la Falla 353 Alcàsser-Iàtova (Fet D'encàrrec (Marisa I Paco))
5é Premi a la Falla 175 Barri Mont de Pietat (Pascual Montes i Missió)
6é Premi a la Falla 359 Enginyer Josep Sirera-Pius IX (Francisco José Quadres Martínez)
7è Premi a la Falla 273 Regne de València-Mestre Serrano (Alejandro Cano Hernández)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 392 Blas Gámez - Àngel Villena (Arturo Atienza Pont)
2n Premi a la Falla 58 Sevilla-Dénia (La Comissió)
3r Premi a la Falla 73 Santa Creu (Pl.) (Vicente Espeleta García)

Premis secció 19a

Estes són les falles guanyadores de la secció 19a

 1r Premi a la Falla 50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Óscar Villada / Sergio Amar)
2n Premi a la Falla 389 Manuel Melià i Fuster-María Fernanda D'Ocón (Javier Rico Català)
3r Premi a la Falla 153 Sant Pere-Mare de Déu de la Vallivana (Mª Teresa Meliá Santamaria)
4rt Premi a la Falla 287 Riu Bidasoa-Comte de Torrefiel (Cristian García Carrasco)
5è Premi a la Falla 241 Pare Alegre-Enric Navarro (Víctor Navarro Granero)
6è Premi a la Falla 296 Hondures (Pl.) (Alejandro Cano Hernández)
7è Premi a la Falla 63 Ripalda-Soguers (La Comissió)
8è Premi a la Falla 323 Fontcalent-Lebón (Apliquem3D)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Óscar Villada / Sergio Amar)
2n Premi a la Falla 287 Riu Bidasoa-Comte de Torrefiel (Cristian García Carrasco)
3r Premi a la Falla 63 Ripalda-Soguers (La Comissió)

Premis secció 20a

Estes són les comissions premiades en la secció 20a

1r Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (Santiago Muñoz Girón)
2n Premi a la Falla 76 Josep Benlliure-Vicent Guillot (José Lorenzo Santana Riquelme)
3r Premi a la Falla 333 Mestre Serrano-Alacant (Gotes de Foc, CB)
4rt Premi a la Falla 99 Ferran el Catòlic-Erudit Orellana (Vicente García Pérez)
5è Premi a la Falla 200 Carcaixent-Compromís de Casp (Alejandro Cano Hernández)
6é Premi a la Falla 321 Escultor García Mas-Port de Santa Maria (Arturo Vallés Bea)
7é Premi a la Falla 4 Portal de la Valldigna-Salines (Vicent Espeleta García)
8é Premi a la Falla 237 Senent Ibáñez-Massarojos (Francisco Olivares I Joan València)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (Santiago Muñoz Girón)
2n Premi a la Falla 4 Portal de la Valldigna-Salines (Vicent Espeleta García)
3r Premi a la Falla 76 Josep Benlliure-Vicent Guillot (José Lorenzo Santana Riquelme)

Premis secció 21a

Estes són les Falles guanyadores de la secció 21a

1r Premi a la Falla 280 Doctor Berenguer Ferrer (Pl.) (José Ramón Lisarde Ferrer)
2n Premi a la Falla 383 l'Horta Sud-La Costera (Gotes de Foc, CB)
3r Premi a la Falla 52 Misser Rabassa-Poeta Maragall (Juan Ruiz Recio)
4rt Premi a la Falla 8 Murillo-Palomar (Sevior & Priol Arts)
5è Premi a la Falla 104 Rojas Clemente (Pl.) (Víctor Navarro Granero)
6é Premi a la Falla 385 Vicent Castell Maiques (Pl.) (Francisco José Quadres Martínez)
7é Premi a la Falla 306 Cedre-Explorador Andrés (Marco Antoni Ceballos García)
8é Premi a la Falla 346 Riu Tajo-Cavite (Arturo Vallès Bea)

PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 313 Poble (Pl.) - Sant Roc (Cristian García Carrasco)
2n Premi a la Falla 373 Antiga Senda de Senent-Albereda (José Fco. Gómez Fonseca)
3r Premi a la Falla 299 Maria Ros-Manuel Iranzo (Paco Quadres i David Zahonero)

Premis secció 22a

Estes són les comissions premiades en la secció 22a

1r Premi a la Falla 196 Guillem Sorolla-Recaredo (Alejandro Cano Hernández)
2n Premi a la Falla 271 Mossèn Milà (Pl.) (José Jarauta Navajas)
3r Premi a la Falla 369 Poetes Anònims-El Reial de Gandia (La Comissió)
4rt Premi a la Falla 91 Pintor Domingo-Guillem de Castro (Francisco Ribes López)
5è Premi a la Falla 347 Pare Lluís Navarro-Remunta (La Comissió)
6é Premi a la Falla 134 Villanova de Castelló-Horticultor Galán (La Comissió)
7é Premi a la Falla 203 Joan Baptista Vives (Rubén Arcs Martí)
8é Premi a la Falla 172 Perez Galdos-Jesús-Mestre Sosa (Alfredo Villena i Sergio Lis)


PREMIS D'ENGINY I GRÀCIA

1r Premi a la Falla 46 Baix-Meso de Morella (Vicente Domínguez Pérez)
2n Premi a la Falla 196 Guillem Sorolla-Recaredo (Alejandro Cano Hernández)
3r Premi a la Falla 338 Embarcador-Historiador Beti (La Comissió)

CatalanSpanish