Consulta ací els horaris de les falles del Besamans a la Mare de Déu dels Desemparats

Els sectors fallers ja han triat les seues dates per a celebrar el Besamans a la Mare de Déu dels Desemparats que es celebrarà a partir del 29 d’abril en la capella del de la Escolania de la Mare de Déu, situada en el carrer Governador Vell número 23.

Un any més, totes les comissions falleres que ho desitgen podran fer lliurament d’una aportació solidària al mateix temps que participen en el Besamans a la imatge de la Verge.

La Real Arxicofraria, que ajuda als quals pateixen desemparament i abandó, destinarà els beneficis a les cases d’acolliment de malalts mentals tutelades per la Fundació Mare de Déu dels Innocents i Desemparats, a les quals presten la seua ajuda la Arxicofraria i els Seguidors, i des de fa uns anys també els fallers.

El Besamans, com en anys anteriors, està especialment dedicat a les Falleres Majors i Presidents de cada comissió, que hauran d’acudir abillats amb el vestit regional. En el cas de les Falleres Majors també hauran de portar mantellina.

A continuació, vos mostrem els horaris de les visites dels sectors fallers:

29 d’abril

17:00 hores

POBLATS AL SUD

18:30 hores

LA ROQUETA – ARRANCAPINS

QUART DE POBLET – XIRIVELLA

20 hores CRUZ CUBIERTA
 EL CARMEN
30 d’abril 11:30 hores BETERA
TAVERNES DE LA VALLDIGNA
RIBARROJA
13 hores PICASSENT
UTIEL
BENETUSSER
17 hores PICANYA
CATARROJA
SILLA
BENIFAIÓ
18:30 hores CARCAIXENT
ALGINET
ALMUSSAFES
VILLANUEVA DE CASTELLÓN
FALLA CHIVA
1 de maig 11:30 hores VALL D’UIXÓ
MASSANASSA
POBLA DE VALLBONA
13:00 hores MANISES
ALGEMESÍ
17:00 hores POBLA DE FARNALS
ALBAL
HORTA NORD
PAIPORTA
18:30 hores SEDAVÍ
ALFAFAR

 6 de maig

17:00 hores

CAMINS AL GRAU

MALVARROSA – CABANYAL-  BETERÓ

18:30 hores

RASCANYA

PLA DEL REIAL -BENIMACLET

20:00 hores

PLA DEL REMEI – GRAN VIA

BENIMÀMET – BURJASSOT – BENIFERRI

 7 de maig

10:00 hores

ALGIROS

QUATRE CARRERES

 11:30 hores

OLIVERETA

CANYAMELAR – GRAU -NAZARET

 13:00 hores

BENICALAP -CAMPANAR

JESUS

 17:00 hores

RUSSAFA – A

RUSSAFA – B

 18:30 hores

MISLATA

 LA SEU – LA XEREA – EL MERCAT

20:00 hores

ZAIDIA

PATRAIX

11 de maig  20:00 hores JUNTA CENTRAL FALLERA
20 de maig 17:00 hores XÀTIVA
BENAGUACIL
LLIRIA
18:30 hores TORRENT
BENICARLÓ
ELDA
20:00 hores PATERNA
ALAQUAS
21 de maig 11:30 hores EL PILAR-SANT FRANCESC
18:30 hores ALDAIA
CARLET
20:00 hores BOTÀNIC-LA PETXINA

ValenciàEspañol