Millors ninots de secció 2019

Estos són els millors ninots majors de cada secció:

  • Secció Especial: Falla 12 Convent de Jerusalem – Matemàtic Marzal de Pedro Baenas García
  • Secció 1ªA: Falla 384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsá de David Sánchez Llongo
  • Secció 1ªB: Falla 227 Gayano Lluch de Salva Banyuls i Néstor Ruiz, Planta Deu 2018 S.L.
  • Secció 2ªA: Falla 5 Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero de Carlos Carsí García
  • Secció 2ªB: Falla 27 Cadis-Els Centelles de SacabutxART, S.L.
  • Secció 3ªA: Falla 15 Bosseria-Tossal de Enrique Iborra, Art En Foc
  • Secció 3ªB: Falla 283 Jacinto Benavente-Regina Na Germana de Luis Enguídanos Montoro
  • Secció 3ªC: Falla 87 Arxiduc Carles-Xiva de Josué Beitia Cardós
  • Secció 4ªA: Falla 380 Pintor Maella-França-Menorca de Ximo Martí Fernández
  • Secció 4ªB: Falla 170 Regne de València-Sant Valer de Ximo Martí Fernández
  • Secció 4ªC: Falla 54 Joaquim Costa-Borriana de Manuel Algarra Salinas
  • Secció 5ªA: Falla 168 Josep Benlliure-Teatre de la Marina de Víctor Caballero Gutiérrez
  • Secció 5ªB: Falla 2 Mercat de Russafa de Iván Martínez Vello
  • Secció 5ªC: Falla 309 Negret (Pl.) de Manuel Martínez Reig
  • Secció 6ªA: Falla 37 Dalt-Sant Tomàs de Juanjo Falles C.B.
  • Secció 6ªB: Falla 105 Poeta Asins-Alegret-Puçol de Víctor Hugo Giner Blasco
  • Secció 6ªC: Falla 339 Blanqueries de Juan Jesús & Javier García Pérez
  • Secció 7ªA: Falla 20 Salamanca-Comte d’Altea de Luis Enguídanos Montoro
  • Secció 7ªB: Falla 60 Conchita Piquer-Monestir de Poblet de Emc2 Escultura S.L.
  • Secció 7ªC: Falla 391 Montesa – Dr. Marañón de Antonio Rubiño Linares
  • Secció 8ªA: Falla 46 Baix-Mesó de Morella de Jordi Fresquet Mas
  • Secció 8ªB: Falla 234 Escalante-Empar Guillén de Jorge Navarro Doñate
  • Secció 8ªC: Falla 329 Grup de Peixcadors del Perellonet de Jorge Navarro Doñate

Estos són els millors ninots infantils de cada secció:

  • Secció Especial: Falla 83 Ciscar-Borriana de Bernardo Estela Parra
  • Secció 1: Falla 100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí de Raúl García Pertusa
  • Secció 2: Falla 300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà de Georgina Torres García (Gio)
  • Secció 3: Falla 169 Major-Moraira-Natzaret de Pedro Rodríguez Marín
  • Secció 4: Falla 158 Albacete-Marvà de Miriam García Sandemetrio
  • Secció 5: Falla 107 Bilbao-Maximilià Thous de Vicente Domínguez Pérez
  • Secció 6: Falla 27 Cadis-Els Centelles de Xavier Ureña Rodenes
  • Secció 7: Falla 115 Frederic Mistral-Murta de Vicente Domínguez Pérez
  • Secció 8: Falla 170 Regne de València-Sant Valer de Francisco Gisbert Picó i Xavier Montava Tomá
  • Secció 9: Falla 168 Josep Benlliure-Teatre de la Marina de Vicente Domínguez Pérez
  • Secció 10: Falla 125 Baró de Sant Petrillo-Leonor Jovani de Jorge Gil Sapiña
  • Secció 11: Falla 30 La Vall de Laguar-Pare Ferris de Pedro Rodríguez Marín
  • Secció 12: Falla 309 Negret (Pl.) de Manuel Martínez Reig
  • Secció 13: Falla 339 Blanqueries de Manuel Rubio Armiñana
  • Secció 14: Falla 223 Benicadell-Sant Roc de Jose Fuster García
  • Secció 15: Falla 157 Sant Joan Bosco-Duc de Mandas de Miriam García Sandemetrio
  • Secció 16: Falla 312 Sèneca-Poeta Mas i Ros de Vte. Fco. Lorenzo Albert
  • Secció 17: Falla 361 Ciutat de Córdova-Vicent Tomàs Martí de Antonio Rubiño Linares
  • Secció 18: Falla 258 Calvo Acacio de Iván Martínez Vello
  • Secció 19: Falla 206 Doctor Gómez Ferrer de Juan Jesús & Javier García Pérez
  • Secció 20: Falla 200 Carcaixent-Compromís de Casp de Alejandro Cano Hernández
  • Secció 21: Falla 280 Doctor Berenguer Ferrer (Pl.) de José Ramón Lisarde Ferrer
  • Secció 22: Falla 203 Joan Baptista Vives de Rubén Arcos Martí
Publicitat