12 C
Valencia

Programa complet d’actes de les Falles 2020

La Junta Central Fallera ha presentat el programa amb els actes més importants de les comissions i les dates d'interés en la festa de les Falles durant els pròxims mesos.

- Publicitat -AVL
- Publicitat -

La Junta Central Fallera ha presentat el programa amb els actes més importants de les comissions i les dates d’interés en la festa de les Falles durant els pròxims mesos.

PROGRAMA OFICIAL DE FESTEJOS 2020

GENER

DIVENDRES 10
21.00 h. – Gala de la Cultura en el Palau de Congressos.
DISSABTE 11
18.00 h. – Gala de la Cultura Infantil en el Palau de Congressos.
DISSABTE 25
19.30 h. – Solemne exaltació de la FMV Consuelo Llobell Frasquet i la seua Cort d’Honor en el Palau de Congressos. En acabar l’exaltació espectacle pirotècnic.
DIUMENGE 26
17.30 h. – Solemne exaltació de la FMIV Carla Garcia Perez i la seua Cort d’Honor en el Palau de Congressos. En acabar l’exaltació espectacle pirotècnic.
DIMARTS 28 i DIMECRES 29
Recepció dels ninots per a l’Exposició del Ninot en el Museu de les Ciències.
Matí de 10.00 a 14.00 hores.
Vesprada de 16.00 a 21.00 hores.
DIJOUS 30
20.00 h. – XIII Gala de la Pirotècnia.
DIVENDRES 31
19.00 h. – Inauguració de l’Exposició del Ninot. En acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.  

- Publicitat -

FEBRER

DISSABTE 1
De 10.00 a 14.00 h. – Fira del Col·leccionisme de JCF en Museu Principe Felipe.
DIVENDRES 7
20.00 h. – Presentació del Llibre Faller en l’Exposició del Ninot.
DISSABTE 8 (MATÍ)
09.00 h. – Intercanvi de fotografies entre la FMIV. de València i les falleres majors infantils de les comissions en el Palau de l’Exposició.
09.15 h. – Pla del Real – Benimaclet / Jesús / Rascanya.
10.30 h. – Quatre Carreres / La Creu Coberta / Algirós.
11.45 h. – Olivereta / Poblats al Sud / Quart de Poblet – Xirivella.
13.00 h. – Benicalap – Campanar / Patraix / Mislata.
DISSABTE 8 (VESPRADA)
15.45 h. – Intercanvi de fotografies entre la FMV. i les FF.MM. de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. en el Palau de l’Exposició.
16.00 h. – sector Botanic – La Petxina.
16.45 h. – sector La Creu Coberta.
17.45 h. – sector Rascanya.
18.45 h. – sector La Roqueta – Arrancapins.
19.30 h. – sector Poblats al Sud.
DIUMENGE 9 (MATÍ)
09.00 hores – Intercanvi de fotografies entre la FMV. i les FF.M. de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. en el Palau de l’Exposició.
09.15 h. – sector Patraix
10.30 h. – sector Olivereta.
11.30 h. – sector Quatre Carreres.
12.30 h. – sector Benimamet – Burjassot – Beniferri.
13.30 h. – sector El Carmen.
DIUMENGE 9 (VESPRADA)
15.45 h. – Intercanvi de fotografies entre la FMV. i les FF.MM. de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. en el Palau de l’Exposició.
16.00 h. – sector Mislata.
17.00 h. – sector Canyamelar – Grau – Natzaret.
18.00 h. – sector Malva-rosa – Cabanyal – Beteró.
19.00 h. – sector Camins al Grau.
DIVENDRES 14
18’00 h. – Gala Infantil de JCF.
Entrega Premis Delegació d’Infantils-Joventut i Esports en el Palau de l’Exposició.
DISSABTE 15 (MATÍ)
09.00 h. – Intercanvi de fotografies entre la FMIV. de València i les FF.MM.II. de les
comissions en el Palau de l’Exposició.
09.15 h.- La Roqueta / La Seu –Xerea – Mercat / El Carme.
10.30 h.- Benimàmet-Burjassot-Beniferri / Botànic-La Petxina / Pla de Remei – Gran Via.
11.45 h.- Camins al Grau / Canyamelar – Grau – Natzaret / Russafa A i B.
13.00 h.– La Saïdia / Malva-rosa – Cabanyal – Beteró / Pilar – Sant Francesc.
DISSABTE 15 (VESPRADA)
15.45 h. – Intercanvi de fotografies entre la FMV. i les FF.MM. de les comissions en el Palau de l’Exposició i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. en el Palau de l’Exposició.
16.00 h. – sector Quart de Poblet – Xirivella.
17.00 h. – sector Pla Del Remei – Gran Via.
18.00 h. – sector La Seu – La Xerea – El Mercat.
18.45 h. – sector Saïdia.
19.30 h. – sector Algirós.
DIUMENGE 16 (MATÍ)
09.00 h. – Intercanvi de fotografies entre la FMV. i les FF.MM. de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. en el Palau de l’Exposició.
09.15 h. – sector Pla del Real – Benimaclet.
10.30 h. – Russafa A – Russafa B.
11.30 h. – sector Benicalap – Campanar.
12.30 h. – sector Pilar Sant Francesc.
13.30 h. – sector Jesús.
DIVENDRES 28
21.00 h. – Gala Fallera en Fira València.
DISSABTE 29
11.00 h. – Visita de la FMIV i C.H.I. al parc de Bombers de l’Av. de la Plata per a la celebració de la festivitat del patró del cos.
20.00 h. – Espectacle pirotècnic. (Lloc per determinar).

- Publicitat -

 

MARÇ

DIUMENGE 1
06.45 h. – Pregària de FFMMV i CCHH a Santa Bàrbara a l’Església de Sant Joan de l’Hospital.
07.20 h. – “Despertà” Infantil.
07.30 h. – “Macrodespertà”. En acabar es finalitzarà en la plaça de l’Aj. amb un terratrémol
espectacular. A continuació, s’oferirà un desdejuni faller a tots els participants.
12.00 h. – Entrada de Bandes de Música.
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
20.00 h. – “Crida” a les Torres dels Serrans. En acabar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic.
DILLUNS 2
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
DIMARTS 3
14.00 h. -“Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
20.30 h. – Gala de l’Esport de JCF a l’Auditori Reina Sofia.
DIMECRES 4
12.00 h. – Visita a la Central de la Policia Local de València de les FFMMV i CC.HH.
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
DIJOUS 5
14.00 h. – ”Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
DIVENDRES 6
12.00 h. – Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes de “l’Antigor”.
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
DISSABTE 7
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
17.30 h. – “Cavalcada del Ninot”.
Amb l’itinerari següent: Eixida de la Glorieta, pel carrer de la Pau, Sant Vicent, plaça de l’Ajuntament, Marqués de Sotelo i final al carrer de Xàtiva. Tancant la Cavalcada l’entrada
de les primeres peces de la falla municipal.
00.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
DIUMENGE 8
10.00 h. – Concurs del “Cant de l’Estoreta”, organitzat per la Falla Plaza del Arbol i patrocinat per la Junta Central Fallera.
11.00 h. – Visita de la FMV i C.H. al parc de Bombers de l’Av. de la Plata.
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
DILLUNS 9
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
DIMARTS 10
14:.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
DIMECRES 11
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
DIJOUS 12
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
18.00 h. – Homenatge de les Forces Armades a les FFMMV i CCHH.
DIVENDRES 13
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
19.30 h. – Cavalcada del Patrimoni organitzada pel Excm. Ajuntament, eixida des de la Llotja, Maria Cristina i Plaça l’Ajuntament.
00.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
DISSABTE 14
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
17.00 h. – Clausura de l’Exposició del Ninot Infantil
17.30 h. – Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat Infantil” del 2020.
17.45 h. – Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20.00 hores.
DIUMENGE 15
09.00 h. – “Plantà” de totes les falles infantils.
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
17.00 h. – Clausura de l’Exposició del Ninot.
17.30 h. – Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” del 2020.
17.45 h. – Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20.00 hores.
00:00h. “Nit de L´albà” de les falles en tota la ciutat, amb espectacle pirotècnic en la Plaça
de l’Ajuntament.
DILLUNS 16
08.00 h. – “Plantà” de totes les falles.
14.00 h. – “Mascletà” en la Plaça de l’Ajuntament.
16.30 h. – Entrega Premis Infatils.
Tribuna instal·lada a l’Ajuntament per a repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, Cavalcada del Ninot i llibrets de falla infantils.
00.00 h. – Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda.
DIMARTS 17
09.00 h. – Entrega Premis. En la tribuna instal·lada davant l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers
il·luminats, presentacions comissiones i de llibret de falla.
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
15.30 h. – Ofrena de flors a la Mare de Déu.


OFRENA – CARRER DE LA PAZ
15.30 h.: Pla del Remei – Gran Via.
16.45 h.: Benimamet- Burjassot – Beniferri.
18.30 h.: Malva-rosa – Cabanyal – Beteró.
19.45 h.: Algiros.
20.45 h.: Poblats Al Sud.
22.15 h.: Quatre Carreres.
OFRENA – CARRER DE SANT VICENT
15.30 h.: Campanar.
16.30 h.: La Roqueta – Arrancapins.
18.00 h.: Olivereta.
19.45 h.: La Saïdia.
21.15 h.: El Carme.
22.00 h.: Benicalap.
23.15 h.: Cases Regionals.
23.25 h.: Juntes Locals.
23.35 h.: Falla de la FMIV Carla Garcia la Falla Ramiro de Maetzu – Lleons.
23.40 h.: Comitiva Oficial delagaciones de Múrcia, Castelló i Alacant.
23.45 h.: Ultimes 5 FFMMIV.
23.50 h.: FMIV i C.H., Components de JCF i BANDA MUNICIPAL de València.
01.00 h. Castell de focs artificials en el passeig de l’Albereda.
DIMECRES 18
10.30 h. – Homenatge al poeta Maximiliano Thous, en el seu monument, situat en l’encreuament dels carrers de Sagunt i Maximiliano Thous.
Amb la col·laboració de la Falla Fra Pedro Vives – Bilbao – Maximiliano Thous.
12.00 h. – Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc en el seu monument de l’avinguda del Regne de València.
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
15.30 h. – Ofrena de flors a la Mare de Déu.


OFRENA – CARRER DE LA PAZ
15.30 h.: Russafa A 16.30 hores.
16.30 h.: Russafa B
17.15 h.: Pla del Reial – Benimaclet.
19.00 h.: Canyamelar – Grau – Natzaret.
20.00 h.: La Xerea.
20.30 h.: Rascanya.
22.00 h.: Camins al Grau.
OFRENA- CARRER SANT VICENT
15.30 h.: Jesús.
16.45 h.: Mislata.
18.00 h.: La Creu Coberta.
19.15 h.: El Pilar – Sant Francesc.
20.15 h: Patraix.
21.30 h.: La Seu – El Mercat.
22.00 h.: Botanic – La Petxina.
23.00 h.: Quart de Poblet – Xirivella.
00.30 h.: Cases Regionals.
00.40 h.: Entitats Convidades.
00.50 h.: Falla de la FMV Consuelo Llobell la Falla Albacete – Marvá.
00.55 h.: Comitiva Oficial delagaciones de Múrcia, Castelló i Alacant.
01.00 h.: Ultimes 5 FFMMIV.
01.00 h.: FMV. i C.H., Components de JCF i BANDA MUNICIPAL de València.
01.30 h.: “NIT DEL FOC” Castell de focs artificials en el passeig de l’Albereda.
DIJOUS 19
11.00 h. – Ofrena de flors de les FFMMV i les seues CCHH davant la imatge del Patriarca en el pont de San José. Amb la col·laboració de la Falla Doctor Olóriz.
12.00 h. – Missa solemne en honor de San José en la Seu de València, oficiada per l’arquebisbe de València, El seu Emcia. Revma. Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l’assistència de les FF.MM.V. i els seus CC.HH.
14.00 h. – “Mascletà” en la plaça de l’Ajuntament.
19.00 h. – Cavalcada del Foc pel carrer de Colón, des del carrer de Ruzafa fins a la plaça de la Porta la Mar.
22.00 h. – “Cremà” de les falles infantils.
22.30 h. – “Cremà” de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial.
23.00 h. – “Cremà” de la falla infantil de la plaça de l’Ajuntament.
00.00 h. – “Cremà” de totes les falles de València.
00.30 h. – “Cremà” de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial.
01.00 h. – “Cremà” de la falla de la Plaça de l’Ajuntament.

: Valencià

- Publicitat -
- Advertisement -
- Publicitat -Apunt Xixona

Segueix-nos

13,333FansLike
978FollowersFollow
2,458FollowersFollow

També és notícia

- Publicitat -Alcora
- Publicitat -Cuentacuentos
- Publicitat -Borriana_Comerç
- Publicitat -Brobit

Notícies relacionades

Onda estrena ‘oficialment’ Nadal amb l’encesa de llums

Dos óssos gegants han acompanyat l'alcaldessa i la regidora de festes en la màgia de l'inici d'unes celebracions que ofereixen una àmplia programació virtual i presencial amb més d'una vintena d'actes.

SAÓ guanya les eleccions al claustre de l’UJI

És la tercera vegada consecutiva que guanya els comicis electorals universitaris.

Sanitat registra 1.722 nous casos de coronavirus i 13 defuncions

Per províncies els nous casos positius són: 143 a Castelló, 520 a Alacant i 1.059 a València.

Facebook i Instagram eliminaran les ‘fake news’ contra les vacunes de la Covid-19

Algunes de les informacions que no admetran les dues xarxes socials són les afirmacions que les vacunes contenen microxips o les teories conspiratives que s’han demostrat falses, com que s’està utilitzant sense el seu consentiment poblacions específiques per a provar la seguretat de la vacuna.

Investigadores Vila-realenques de batxillerat guanyen un certamen del CSIC

Dues estudiantes de 1r de Batxillerat del Col·legi Santa Maria de Vila-real han aconseguit el 1r premi en el XXXII Congrés Joves investigadors, el més prestigiós d’Espanya a nivell juvenil, organitzat per l'Institut de la Joventut, el Ministeri d'Universitats i el CSIC.
- Advertisement -

: Valencià